POZDRAWIAMY WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH!!!

SZCZĘŚĆ BOŻE!
NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Polakom, których dzieciństwo i młodość upływały w czasach, gdy kościoły tętniły życiem katolickiej wiary, a Komunia z Bogiem była najbardziej serdecznym zjednoczeniem. Tym dla których poświęcenie życia na służbę Bogu w Kościele było najlepszym planem na przyszłość i wieczność. Dla wszystkich tych, którzy nas wychowali po polsku i po katolicku, dedykujemy dalszy ciąg funkcjonowania tej autoryzowanej strony Brata Bogumiła Mariana Adamczyka.

Śp. Brat Bogumił Marian Adamczyk, pokutnik, był jednym z tych, którzy dla Chrystusa poświęcili swoje życie. Warto w ten jakże skromny sposób pozostawić jego świetlany przykład na forum internetowym, jako świętą pamięć o tych, którzy przechodzą na drugą stronę życia ze znakiem wiary. Jest też kontynuowanie tej strony internetowej formą podziękowania dla tak wielu duchownych oraz świeckich osób, które wraz ze śp. Bratem Bogumiłem dzieliły się swoją wiarą, nadzieją i miłością. Tworzyli w ten sposób oręż duchowy w tych, którzy dzisiaj muszą zmagać się z trudnościami naszej codzienności. Także dla umocnienia naszych sił duchowych pozostaje ta strona do ogólnej dyspozycji odwiedzającej ją osób.

Wszystkich odwiedzających serdecznie pozdrawiamy – Niech Bóg was błogosławi!

Rok Wiary

Grupą inicjującą stronę Brata Bogumiła jest Ekipa Rekolekcyjno-Misyjna Misjonarzy Świętej Rodziny

JEZU, MARYJO, JÓZEFIE! OŚWIECAJCIE NAS, DOPOMAGAJCIE NAM, RATUJCIE NAS!

Ekipa Rekolekcyjno – Misyjna Misjonarzy Świętej Rodziny prowadzi działalność ewangelizacyjną w ramach duszpasterskiej posługi parafialnej na terenie całej Polski. Także w polonijnych ośrodkach duszpasterskich Stanów Zjednoczonych i Kanady. Ekipa Misjonarzy Ludowych  w Zgromadzeniu Misjonarzy Świętej Rodziny czerpie ducha ze źródeł kościelnej i zakonnej tradycji kaznodziejskiej. Sługa Boży, Ojciec Założyciel, ks. Jan Berthier, jako Misjonarz naszej Pani z La Sallette we Francji, głosił nauki na Górze Objawienia Płaczącej Pani. Stamtąd spieszył z posługą słowa do sąsiednich parafii. Jego zapał kaznodziejski, którym rozpalał serca katolików Francji w trudnym czasie przełomu wieków XIX i XX, promieniuje na posługę słowa Jego Duchowych Synów, Misjonarzy Świętej Rodziny.

W szeregach Ekipy Rekolekcyjno-Misyjnej na przestrzeni lat głosiło słowo Boże wielu cenionych kaznodziejów MSF. Pozostają oni we wdzięcznej pamięci Wiernych. Potrafili dotrzeć do ludzkich serc, nakłonić do przemiany życia i pociągnąć ku temu, co najważniejsze, Komunii z Bogiem.

Czas przełomu wieków XX i XXI mobilizował nas do przedłużania kaznodziejskiej tradycji Zgromadzenia na wzór Ojca Założyciela oraz naszych starszych Współbraci. Misjonarzy Świętej Rodziny, którzy przed nami tworzyli Ekipę MSF, jako misjonarze ludowi.DOŚWIADCZENIE PANDEMII OTWIERA NAS NA NOWE CZASY W KTÓRYCH PRZYJDZIE NAM ZASPOKOIĆ ROSNĄCE POTRZEBY DUCHOWE CZŁOWIEKA POSZUKUJĄCEGO BOGA.


Adoracja Bożego Grobu  w Parafii Misjonarzy Świętej Rodziny w Złotowie podczas pandemii korona wirusa 2020.

W naszej posłudze duszpasterskiej wspierały nas przez długie lata modlitwy i  książki świętej pamięci Brata Bogumiła Mariana Adamczyka. Ta strona internetowa pozostaje wyrazem naszej wdzięczności za Jego wkład w ewangelizację współczesnego świata. Za duchowe wsparcie dla działalności naszego Zgromadzenia.

BRAT BOGUMIŁ Z DYREKTOREM EKIPY REKOLEKCYJNO-MISYJNEJ MSF W EREMIE OO. KAMEDUŁÓW NA BIENISZEWIE

BRAT BOGUMIŁ WRAZ Z KS. JANEM I Z REDAKTOREM TEJ STRONY NA LA SALETTE PRZY GROBIE SŁUGI BOŻEGO KS. JANA BERTHIER MS – ZAŁOŻYCIELA ZGROMADZENIA MISJONARZY ŚWIĘTEJ RODZINY.

Redakcja strony z ramienia Misjonarzy Świętej Rodziny:
Ks. Karol Wacholc MSF
karolwacholc@wp.pl

Dziękuję za pomoc w redagowaniu strony! Z modlitwą w 2023 roku ks. Karol MSF