Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej

Górka Klasztorna –Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej – Królowej Krajny. Województwo wielkopolskie, powiat pilski. Oddalona 1 km od Łobżenicy. W 1079 roku miejsce to upodobała sobie Matka Boża i objawiła się na nim – po raz pierwszy na ziemiach polskich. Lud zamieszkujący tę ziemię od tego czasu odpłaca Jej miłością tak wielką, na jaką go tylko stać. Patrzy na Chrystusa, którego Maryja wskazuje, i czyni wszystko, co On mu powie.

Pomagali i pomagają mu w tym duszpasterze. Najpierw cystersi, później augustianie, bernardyni, księża diecezjalni i od 1923 roku Misjonarze Świętej Rodziny.

Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej jest jednocześnie ośrodkiem rekolekcyjnym diecezji bydgoskiej. Tu znajduje się najlepsze miejsce na rekolekcje dla kapłanów i osób zakonnych, dla małżeństw i rodzin, dla narzeczonych i młodzieży, dla rodzin AA. Poza walorami duchowymi Sanktuarium posiada: 150 miejsc noclegowych w pokojach od 1 do 5 osobowych z łazienkami. Do dyspozycji zorganizowanych i zapowiedzianych grup rekolekcyjnych i pielgrzymkowych są również 2 aule multimedialne, kaplica oraz zaplecze gastronomiczne. Spragnionych dobrego klimatu do duchowych rozważań i głębokiej modlitwy u Tronu Królowej Krajny, zapraszamy! W 2013 roku obchodziliśmy 90 lecie Misjonarzy Świętej Rodziny w Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej.

W 2015 roku Sanktuarium przeżywa Jubileusz 50 lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Góreckiej.

Program MISJI JUBILEUSZOWYCH prowadzonych przez MISJONARZY ŚWIĘTEJ RODZINY

Z OKAZJI JUBILEUSZU 50 ROCZNICY KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ GÓRECKIEJ

 

MISJONARZE ŚWIĘTEJ RODZINY Z SANKTUARIUM MARYJNEGO W GÓRCE KLASZTORNEJ ZAPRASZAJĄ!

MBG 2014

PRZY SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ GÓRECKIEJ ZNAJDUJE SIĘ TAKŻE:

OŚRODEK REKOLEKCYJNO-PIELGRZYMKOWY W GÓRCE KLASZTORNEJ

CENTRALA APOSTOLSTWA DOBREJ ŚMIERCI