Są tacy, którzy uciekają od cierpienia miłości. Kochali, zawiedli się i nie chcą już nikogo kochać, nikomu służyć, nikomu pomagać. Taka samotność jest straszna, bo człowiek uciekając od miłości, ucieka od samego życia. Zamyka się w sobie.”

Ks. Jan Twardowski

„…Módlcie się za mnie, abym nauczył się bardziej miłować Pana. Módlcie się za mnie, abym się nauczył bardziej miłować Jego trzodę – Ciebie, Kościele święty, każdego z Was z osobna i wszystkich razem. Módlcie się za mnie, abym nie uciekał z obawy przed wilkami. Módlmy się nawzajem za siebie, aby Pan nas niósł, a my, byśmy nauczyli się nieść jedni drugich.”

Papież Benedykt XVI

(fragment z homilii na inaugurację pontyfikatu 24 kwietnia 2005 roku)

„Kiedy się kocha Boga poprzez cierpienie, wiadomo, że się naprawdę kocha Boga”.

Simone Weil    (francuska myślicielka społeczna i religijna 1909-1943)

„Nie zadowalaj się małym i nie szukaj okruszyn, które spadają ze stołu Ojca twojego, lecz wszedłszy w siebie wejdź do pełności i ciesz się w twojej chwale. Ukryj się w niej i raduj się, a zaspokoisz pragnienie swego serca”.

Św. Jan od Krzyża


Ci, co umierają, też mają prawo do życia… to takie proste! Ewangelizator

„Najskuteczniejsze i najtrwalsze wychowanie jest to, które się otrzymuje w dobrze urządzonej i karnej rodzinie chrześcijańskiej, tym bardziej skuteczne, im jaśniej i trwalej przyświeca nam dobry przykład przede wszystkim rodziców i innych domowników.”

Z Encykliki  Papieża Piusa XI „O chrześcijańskim wychowaniu młodzieży”

„Nie trzeba dawać posłuchu tym, co doradzają, by będąc ludźmi troszczyć się o sprawy ludzkie i będąc istotami śmiertelnymi – o sprawy śmiertelników, należy natomiast ile możności dbać o nieśmiertelność.”

[Arystoteles, Etyka nikomachejska, X,8 1178a]

– Czy chcesz wygrać „wyścig szczurów”?

– Chcę!

– To nie dobrze, bo nawet jeśli wygrasz, pozostaniesz „szczurem”! Jako Chrześcijanin powinieneś występować w dobrych zawodach i  za św. Pawłem powiedzieć na koniec: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem”. (2 Tm 4,7)

Zasłyszane współcześnie.

 

„Naród musi się bronić przed epidemią moralną tak, jak społeczeństwo broni się przed fizyczną, a ponieważ zwykłe czynniki, powoływane do takiej walki w innych społeczeństwach, nie są w naszym ręku – więc obronę powinien podjąć dom”.

 Henryk Sienkiewicz, fragment Apelu do Rodaków z 1911r.

 „Pamiętajcie o tym, że wychowywanie zaczyna się od serca.” Św. Jan Bosco.

„Wiosna rozpoczyna się od pierwszego kwiatka,

dzień od pierwszego przebłysku,

noc od pierwszej gwiazdy,

strumień od pierwszej kropli,

ogień od pierwszej iskry,

a miłość od pierwszego marzenia.”

Primo Mazzolari

 „Prawdziwa dojrzałość idzie zawsze w parze z prostotą. Prostota nie oznacza spłycenia życia i myśli, nie neguje złożonego charakteru rzeczywistości, ale jest umiejętnością uchwycenia istoty każdego problemu, odkrycia jego zasadniczego sensu i jego związku z całością. Prostota jest mądrością.”

Święty Papież Jan Paweł II

PAN BLISKO JEST

„Jesteśmy chrześcijańskim narodem. Brońmy się przed ateizmem i dechrystianizacją życia. Nikomu nie pozwólmy deptać Bożych przykazań i Ewangelii. Przestańmy się lękać! Brońmy naszej katolickiej wiary w naszym życiu i życiu naszych rodzin. I nie żyjmy jak poganie, których bogiem stał się pieniądz, pogoń za przyjemnościami, rozpusta i rozgłos medialny. Pamiętajmy, że o ile Kościół jest dziełem Bożym, a nie ludzkim, to Pan Bóg czeka na pomoc każdego z nas. Dla odrodzenia moralnego świata potrzebuje naszej głębokiej wiary, naszej miłości, naszej dobroci i naszej wierności korzeniom chrześcijańskim”.

Abp Stanisław Wielgus

My nie straszymy śmiercią, my przerażamy życiem, które zmienia się, ale się nie kończy. (Ewangelizator)